O mně

„Jsem advokátka, která se chce především dohodnout”

Vystudovala jsem Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 2010 jsem členkou České advokátní komory a advokátkou zapsanou pod registračním číslem 13115. 

Specializuji se na rodinné právo a právo nemovitostí.

Jsem aktivní členkou Unie rodinných advokátů, což je spolek advokátů, specializujících se na rodinné právo. Účastním se pravidelných seminářů, workshopů a konferencí zaměřených na ochranu rodiny, mimosoudní řešení sporů. Získané znalosti pak uplatňuji v řízeních před soudy. Samozřejmostí je znalost aktuální soudní judikatury.

Již 12. rokem radím klientům při prodeji či koupi nemovitostí. Vedle soukromých osob zajišťuji právní servis i pro realitní kanceláře. Umím se tedy na případ dívat jak z pohledu osoby – klienta, tak z pohledu realitního profesionála – makléře.

Mluvím plynně anglicky, mohu tak poskytovat právní služby i zahraničním klientům.

Na čem stavím své právní služby?

Empatie.

Vždy mě zajímala psychologie. Podle mého názoru k práci advokáta rozhodně patří. Nehraji si ale na psycholožku. Na druhou stranu se umím vcítit do emocí klienta a dokáži s ním soucítit. Umím pochopit motivaci klienta k nějakému jednání. Snažím se mu naslouchat a umím v takovou chvíli odložit své vlastní názory a hodnoty.

Otevřenost.

Zakládám si na neformálním přístupu. S klientem jednám zcela otevřeně. Chci, aby mi důvěřoval a nebál se mi cokoliv svěřit. Respektuji, že může mít na věc jiný názor a nesnažím se mu svůj vlastní vnucovat.

Poctivost.

„S poctivostí nejdál dojdeš?“ Ano, já tomuto rčení věřím. Jednám poctivě s klientem, jednám poctivě s protistranou. Svou práce dělám poctivě.

Láska.

Zejména k rodinnému právu láska prostě patří. Manželství vzniká z lásky, děti se rodí z lásky. Toto se snažím svým klientům připomínat, i když přicházejí plní zklamání, nenávisti či strachu z protistrany.   

Čemu věřím?

Dohoda.

Léta zkušeností mě přivedly k poznání, že nejlepším výsledkem je dohoda. Dohodnout se lze prakticky o čemkoliv.

Vždy hledám možnost dohody s protistranou a k dohodě vedu i svého klienta. V drtivé většině případů uspěji.

Na druhou stranu jsou případy, kdy i při nejlepší vůli a ústupcích dohoda s protistranou není možná. V takovou chvíli už se ale nejedná o právní spor, ale o osobní boj nebo mstu! 

Intuice.

Věřím na intuici. Umím velmi rychle odhadnout, s kým jednám. Zda s člověkem, který si ke mně přišel pro právní radu, pomoc či inspiraci nebo který spíše hledá pomoc psychologa. Vytuším, zda člověk opravdu hledá advokáta jako odborníka, kterému bude důvěřovat a nechá se jím vést nebo zda jen hledá „nástroj“ k prosazování svých rádoby pravd a zájmů. Jakmile vycítím, že si mě chce někdo najmout jen na zdržování soudního sporu, vymýšlení obstrukcí, obstarávání falešných důkazů, nikdy právní zastoupení nepřevezmu.

Kontaktujte mně